Üniversitemiz Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Cevat Atalay’ın “Yazıtlar-Kadın” isimli kişisel resim sergisi 27 Temmuz- 5 Ağustos tarihleri arasında Macaristan‘ın Vonyarcvashegy kentinde sanatseverlerle buluştu.
Vonyarcvashegy Belediye Başkanı Peter Karoly’nin açılış töreninde gerçekleştirdiği konuşmasında çalışmalarından dolayı Yrd. Doç. Dr. Cevat Atalay’ı kutladı. Açılış konuşmalarının ardından Vonyarcvashegy Orkestresı tarafından müzik dinletisi sunuldu. Yazar- Eleştirmen Dr. Csby Geza’nın beğenilerini dile getirdiği sergiye sanatseverler büyük ilgi gösterdi.
‘Yazıtlar-Kadın’ serisinin estetik-plastik dilinde kültürel etkileşimin kadın bedeni üzerindeki sorgulamaları deneyimlediğini dile getiren Atalay, “‘Yazıtlar-Kadın’ serisinde konpozisyonlar, plastik olarak özgün, lirik soyutlamalar ve kaligrafiden beslenen biçimlerde kadın bedenine ve kültüre gönderme yapıyor” dedi.
Tıklayınız. ...
Üniversitemiz Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerinden Doç.Dr. Erhan GÖÇMEN'in Babası Kamil GÖÇMEN, Tarla Bitkiler...
Üniversitemiz personeli babası için bugün 0 RH (-) negatif iki ünite acil kana ihtiyaç bulunmaktadır. Kan vermek isteyenlerin Tekira AVM önü...
21.05.2024 tarih ve 32552 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Üniversitemiz Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Hastanesi bünyesinde bulunan birimlerimiz...
Tıklayınız. ...
Tıklayınız. ...