Üniversitemizde Kültür Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü İstanbul Devlet Türk Müziği Araştırma ve Uygulama Topluluğu 21 Kasım tarihinde Piramit Salon’da “Vefatının 300. Yılında Buhurizade Mustafa Efendi (Itri) Konseri” düzenlendi.
Konseri, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek, Muratlı Kaymakamı Mahmut Hersanlıoğlu, Üniversitemiz Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Burhan Arslan, ve Prof. Dr. M. İhsan Soysal, İl Kültür Turizm Müdürü Mehmet Altaş, Üniversitemiz akademik ve idari personeli ile öğrenciler izledi.
2012’nin UNESCO tarafından “Itri anma” yılı ilan edilmesi de dikkate alınarak düzenlenen konserde Dr. Murat Salim Takaç Yönetimindeki Topluluk, başta “Neva Kar” olmak üzere, “Buselik Beste”, “Segah Yürük Semai” gibi Buhurizade Mustafa Efendi’nin en yetkin eserlerini icra etti.
Konserin sonunda Rektör Prof. Dr. Osman Şimşek, İstanbul Devlet Türk Müziği Araştırma ve Uygulama Topluluğu Sanat Yönetmeni Dr. Murat Salim Tokaç’a teşekkürlerini sunarak, günün anısına plaket verdi.
Tıklayınız. ...
Üniversitemiz Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerinden Doç.Dr. Erhan GÖÇMEN'in Babası Kamil GÖÇMEN, Tarla Bitkiler...
Üniversitemiz personeli babası için bugün 0 RH (-) negatif iki ünite acil kana ihtiyaç bulunmaktadır. Kan vermek isteyenlerin Tekira AVM önü...
Tıklayınız. ...
21.05.2024 tarih ve 32552 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Üniversitemiz Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Hastanesi bünyesinde bulunan birimlerimiz...
Tıklayınız. ...