Üniversitemiz Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Cumhuriyet’in 100 Yılı kutlamaları kapsamında bir gravür etkinliği gerçekleştirecek. Resim Bölümü Arş. Gör. Enis Malik DURAN’ın belirlediği konsept çerçevesinde Cumhuriyet tarihinin en büyük Atatürk gravürünün baskısı izleyiciler önünde uygulanacak. Atatürk 23 Ağustos 1928 yılında dil ve kültür tarihimizin en önemli inkılaplarından olan Harf İnkılabı’nı halka tanıtmak için ilk uygulama alanı olarak Tekirdağ şehrini seçmiştir. Tekirdağ için büyük anlam ve öneme sahip bu tarihi olayda Atatürk’ün kara tahta önündeki fotoğrafı Cumhuriyet tarihimizin hafızalarda yer eden anlarından birine dönüşmüştür. Arş. Gör. Enis Malik DURAN’ın Resim Bölümü Baskıresim Topluluğu öğrencileriyle birlikte ahşap baskı tekniğine uyarladığı bu tarihi anın seçilmiş olma nedeni, Tekirdağ için gurur verici bir an olmasından kaynaklanmaktadır. Basılacak gravür 200x150 cm boyutlarıyla Türkiye’de yapılan en büyük Atatürk gravürü olma niteliği taşıyacaktır.
3 Kasım 2023 Cuma tarihinde saat 14:00’te Fen Edebiyat Fakültesi binasının zemin kat salonunda (kantin önündeki alan) gerçekleştirilecek Harf İnkılabı Anısına CUMHURİYET 100 YAŞINDA - Cumhuriyet Tarihinin En Büyük Atatürk Gravürü etkinliğimize tüm üniversitemiz ve Tekirdağ halkı davetlidir.
Tıklayınız. ...
Üniversitemiz Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerinden Doç.Dr. Erhan GÖÇMEN'in Babası Kamil GÖÇMEN, Tarla Bitkiler...
Üniversitemiz personeli babası için bugün 0 RH (-) negatif iki ünite acil kana ihtiyaç bulunmaktadır. Kan vermek isteyenlerin Tekira AVM önü...
21.05.2024 tarih ve 32552 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Üniversitemiz Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Hastanesi bünyesinde bulunan birimlerimiz...
Tıklayınız. ...
Tıklayınız. ...