Üniversitemiz ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen İstanbul Devlet Modern Folk Müziği Topluluğu tarafından verilen konsere sanatseverler büyük ilgi gösterdi.
Rektörlük Konferans Salonda düzenlenen konsere Üniversitemiz Rektör Yardımcıları Prof. Dr. M. İhsan Soysal ve Prof. Dr. Şefik Kurultay, öğretim görevlileri, öğrenciler ile Tekirdağlı sanatseverler katıldı.
Halk Müziği ve ezgilerini kendine özgü yorumuyla sunan topluluk, tüm yöreleri kapsayan geniş repertuarı ve birbirinden özel seslerin okuduğu şarkılar ve türkülerle Üniversitemizde eğlenceli bir konser akşamı yaşattı.
Repertuarlarında; Hüseyin Karakuş, Neşet Ertaş, Zülfü Livaneli şarkıları ile Azerbaycan’dan Rumeli’ye Karadeniz’den Gaziantep’e kadar Halk Müziği’nin sevilen türkülerine yer veren İstanbul Devlet Modern Folk Müzik Topluluğu’na katılımcılar alkışlarla eşlik etti.
Tıklayınız. ...
Üniversitemiz Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerinden Doç.Dr. Erhan GÖÇMEN'in Babası Kamil GÖÇMEN, Tarla Bitkiler...
Üniversitemiz personeli babası için bugün 0 RH (-) negatif iki ünite acil kana ihtiyaç bulunmaktadır. Kan vermek isteyenlerin Tekira AVM önü...
Tıklayınız. ...
21.05.2024 tarih ve 32552 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Üniversitemiz Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Hastanesi bünyesinde bulunan birimlerimiz...
Tıklayınız. ...