Üniversitemiz “Gümüş Ayaklar Halk Dansları Topluluğu” 15-20 Temmuz 2012 tarihleri arasında Kosova Cumhuriyeti’nde gerçekleştirilen kültürel etkinlikler çerçevesinde 2 ayrı şehirde gösteri yaptı.
Mitrovica Belediyesi ve Birlik, Kültür, Sanat ve Spor Derneği’nin konuğu olarak, Kültür Merkezi’ndeki ilk gösteri büyük beğeni kazandı. Belediye Başkan Yardımcısı bir plaket verirken, günün anısına Üniversitemiz tabağı tarafımızdan Birlik, Kültür, Sanat, ve Spor Derneği başkanı Erdoğan Muhammet’e takdim edildi.
Halk Dansları Topluluğu ikinci gösterisini Prizren Şehrindeki Kosova Türk Temsil Heyeti Başkanlığı bahçesinde sergiledi. Başkan Kur. Alb. Ahmet Çelik gösteri hakkında övgü dolu bir konuşmanın ardından bir plaket verirken, Türkiye’den götürülen Türk Bayrağı törenle teslim edildi. Gösterilerin ardından Osmanlı İmparatorluğu tarafından yapılmış olan tarihi eserler ve müzeler ziyaret edildi.
Tıklayınız. ...
Üniversitemiz Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerinden Doç.Dr. Erhan GÖÇMEN'in Babası Kamil GÖÇMEN, Tarla Bitkiler...
Üniversitemiz personeli babası için bugün 0 RH (-) negatif iki ünite acil kana ihtiyaç bulunmaktadır. Kan vermek isteyenlerin Tekira AVM önü...
21.05.2024 tarih ve 32552 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Üniversitemiz Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Hastanesi bünyesinde bulunan birimlerimiz...
Tıklayınız. ...
Tıklayınız. ...