Üniversitemiz ile Trakya Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen “Çok Paydaşlı Ortaklık Modeli ile Kariyer Hizmetlerinin Verilmesi" projesi kapsamında Tekirdağ Ramada Otel’de Üniversitemiz öğrencilerine yönelik “Akran Danışmanlığı Eğitimi” verildi.
Uzman, Formatör ve Sertifikalı Koçluk Eğitmeni Melike Ural Güntan tarafından verilen Akran Danışmanlarına yönelik koçluk eğitimine 17 öğrenci katıldı.
Eğitime katılan Akran Danışmanlarına temel koçluk amaç, yöntem ve teknikleri ile mentörlük konularında bilgi verilmiş, becerilerinin interaktif uygulamalar yoluyla geliştirilmesi hedeflenen programda Eğitim Çerçevesi Oluşturma, Koçluk Metodolojisi, Koçluk Hedefi / Gündem, Koçluk Hedefi / Gündem Uygulama (Ontime Mentoring), Aktif Dinleme Becerisi, Aktif Dinleme Becerisi (Ontime Mentoring), Algı İletişim Modeli Oluşturma, Algı İletişim Modeli Oluşturma Uygulama (Ontime Mentoring), Güçlü Soru ile Farkındalık, Güçlü Soru ile Farkındalık (Ontime Mentoring) konu başlıkları üzerinde duruldu.
Eğitim alan söz konusu öğrencilerimiz projenin ilerleyen aşamalarında Kariyer Merkezimizi birimlerinde öğrenci bazında temsil edecek, danışmanlık, bilgilendirme ve etkinliklere yönlendirme konularında aktif görev alacaklardır.
Tıklayınız. ...
Üniversitemiz Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerinden Doç.Dr. Erhan GÖÇMEN'in Babası Kamil GÖÇMEN, Tarla Bitkiler...
Üniversitemiz personeli babası için bugün 0 RH (-) negatif iki ünite acil kana ihtiyaç bulunmaktadır. Kan vermek isteyenlerin Tekira AVM önü...
Tıklayınız. ...
21.05.2024 tarih ve 32552 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Üniversitemiz Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Hastanesi bünyesinde bulunan birimlerimiz...
Tıklayınız. ...