Uluslararası seviyede bilimsel değer üretebilen ve öğretmeye gönül vermiş akademik kadrosu, yoğunlaştırılmış ve mesleğe odaklanmış uygulamalı eğitimi, sektör temsilcileri ile birlikte tasarlanan güncel müfredatları ve son teknoloji ile donatılmış araştırma laboratuvarları ile öğrencilerine en iyi şekilde eğitim vermenin gururunu yaşayan Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi en çok tercih edilen üniversiteler arasında bulunuyor.
Üniversitemizin 2019 yılı YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) sonuçlarına göre öğrenci alacak ön lisans ve lisans programlarına ait kontenjanlar belli oldu.
2019 yılı YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzuna göre 2019-2020 eğitim öğretim döneminde Üniversitemize alınacak toplam 6678 öğrenci kontenjanına ilaveten 1071 Uluslararası öğrenci kabul edilecek
Kılavuza göre 2019-2020 Eğitim Öğretim döneminde Üniversitemizde 82 ön lisans programına toplamda 3889, 48 lisans bölümüne ise 2789 öğrencinin alınacağı bildirildi.
Yeni eğitim öğretim döneminde üniversitemizde 686’sı lisans, 385’i de önlisans olmak üzere toplam 1071 uluslararası öğrenci eğitim alacak.
Tıklayınız. ...
Üniversitemiz Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerinden Doç.Dr. Erhan GÖÇMEN'in Babası Kamil GÖÇMEN, Tarla Bitkiler...
Üniversitemiz personeli babası için bugün 0 RH (-) negatif iki ünite acil kana ihtiyaç bulunmaktadır. Kan vermek isteyenlerin Tekira AVM önü...
Tıklayınız. ...
21.05.2024 tarih ve 32552 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Üniversitemiz Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Hastanesi bünyesinde bulunan birimlerimiz...
Tıklayınız. ...