Üniversitemizin kuruluşunun Onuncu yıl anısına Rektör Prof. Dr. Osman Şimşek’in katılımıyla Köseilyas Mera Sınırına Bitişik Alan’da Fidan Dikme töreni gerçekleştirildi.
Fidan dikme Töreninde Üniversitemiz Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Şefik Kurultay, Prof. Dr. M. İhsan Soysal ve Prof. Dr. İsmail Yılmaz, akademisyenler ile öğrenciler de bulundu.
Fidan dikme etkinliği öncesi konuşan Rektör Prof. Dr. Osman Şimşek, “Göreve geldiğimizden itibaren ağaçlandırmaya çok önem verdik. Üniversitemize şimdiye kadar 4 bin ağaç, 11 bin de çalı grubu diktik. İki üç yıl içerisinde yeşilliğiyle güzel bir kampuse sahip olacağız. Ağaçlandırma yapılan bu alanın Tekirdağ’ın nefes aldığı bir bölge olmasını diliyoruz.” dedi.
Üniversitemizin onuncu yılı anısına gerçekleştirilen ağaç dikme töreninde 48 dekar alan üzerine 200 adet çınar, 100 adet kurtbağrı ve 50 adet ıhlamur ağacı toprakla buluşturuldu.
Tören; Rektör Prof. Dr. Osman Şimşek ve diğer katılımcıların fidan dikimi ile devam etti. Prof. Dr. Osman Şimşek, tek tek fidan diken öğrencileri ziyaret ederek, onlarla sohbet etti.
Tıklayınız. ...
Üniversitemiz Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerinden Doç.Dr. Erhan GÖÇMEN'in Babası Kamil GÖÇMEN, Tarla Bitkiler...
Üniversitemiz personeli babası için bugün 0 RH (-) negatif iki ünite acil kana ihtiyaç bulunmaktadır. Kan vermek isteyenlerin Tekira AVM önü...
Tıklayınız. ...
21.05.2024 tarih ve 32552 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Üniversitemiz Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Hastanesi bünyesinde bulunan birimlerimiz...
Tıklayınız. ...