Güçlü akademik kadrosu ile her yıl öğrenci sayısını ve kalitesini artıran Üniversitemiz, araştırma geliştirme ve inovasyon alanlarında da çalışmalarına hız veriyor.
Üniversitemiz Ziraat Fakültesi Zootekni Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. H. Ersin Şamlı ve Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Erdal Kılıç tarafından tasarlanan “Vakumlu Yumurta Muhafaza Kabı” konulu patent 21/09/2018 tarihinde kabul edilerek büyük bir başarı elde edildi.
Sağlıklı ve doğal beslenmenin önemini kazandığı günümüz koşullarında kaliteli beslenme adına yapılmış olan vakumlu yumurta muhafaza kabı, yumurtanın besin değerlerini buzdolabı ve soğutucularda en yüksek kalite ve değerlerde tutmaya yarayan bir patenttir.
Tıklayınız. ...
Üniversitemiz Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerinden Doç.Dr. Erhan GÖÇMEN'in Babası Kamil GÖÇMEN, Tarla Bitkiler...
Üniversitemiz personeli babası için bugün 0 RH (-) negatif iki ünite acil kana ihtiyaç bulunmaktadır. Kan vermek isteyenlerin Tekira AVM önü...
Tıklayınız. ...
21.05.2024 tarih ve 32552 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Üniversitemiz Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Hastanesi bünyesinde bulunan birimlerimiz...
Tıklayınız. ...