Üniversitemiz Tıp Fakültesi ile Çorlu Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümü tarafından ortaklaşa düzenlenen “Çevremizde Antibiyotikler ve Antibiyotiklere Dayanıklı Bakteriler” çalıştayı, Piramit Salon’da gerçekleştirildi.
Çalıştaya Üniversitemiz Rektör V. Prof. Dr. M. İhsan Soysal, Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Hasan Erdoğan, Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet İstanbulluoğlu, öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.
Çalıştayda Üniversitemiz Rektör V. Prof. Dr. M. İhsan Soysal, Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Hasan Erdoğan ve Çorlu Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Süreyya Meriç Pagano’nun açılış konuşmalarının ardından sunumlara geçildi.
Ülkelerin ekonomik ve eğitim düzeyinden bağımsız olarak farklılık gösteren ilaç tüketimiyle doğadaki ilaç artıklarının gün geçtikçe büyüyen sorununa ve özelde antibiyotikler ve antibiyotiğe dirençli bakterilere vurgu yapmak için düzenlenen çalıştayda, ilk bölümde “Antibiyotik ve Antibiyotiğe Dirençli Bakteriler”, ikinci bölümde “Antibiyotiklerin Suda ve Atıksuda Saptanması, Kaderi ve Parçalanması” ve üçüncü bölümde ise “Su ve Atıksularda Bulunan Antibiyotiklerin İleri Oksidasyonu” konuları tartışıldı.
Tıklayınız. ...
Üniversitemiz Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerinden Doç.Dr. Erhan GÖÇMEN'in Babası Kamil GÖÇMEN, Tarla Bitkiler...
Üniversitemiz personeli babası için bugün 0 RH (-) negatif iki ünite acil kana ihtiyaç bulunmaktadır. Kan vermek isteyenlerin Tekira AVM önü...
Tıklayınız. ...
21.05.2024 tarih ve 32552 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Üniversitemiz Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Hastanesi bünyesinde bulunan birimlerimiz...
Tıklayınız. ...