Üniversitemiz Tiyatro Topluluğu tarafından “Aşkımız Aksarayın En Büyük Yangını” adlı tiyatro oyunu, Piramit Salon’da sahnelendi.
Tiyatroya başta Rektör Prof. Dr. Osman Şimşek, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. M. İhsan Soysal, Tekirdağ İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Altaş, öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.
Oyun yazarı Güngör Dilmen’in 1990 yılında İsmet Küntay Ödülünü aldığı “Aşkımız Aksarayın En Büyük Yangını” adlı tiyatro oyununu sahneleyen Üniversitemiz Tiyatro Topluluğu, 19. yüzyıl Osmanlı’sında sarayda yaşayan bir kızla sıradan bir kemancının aşk hikâyesini izleyicilere sahneledi.
Tiyatro gösterimin ardından Rektör Prof. Dr. Osman Şimşek izleyicilere ve Tiyatro Topluluğu’na teşekkür ettikten ve memnuniyetini ifade ettikten sonra, üniversite olarak sadece eğitim değil, bu tür kültür faaliyetlerine de ağırlık vermemiz gerektiğini söyledi.
Rektör Prof. Dr. Osman Şimşek, günün anısına Tiyatro Topluluğu Danışmanı Ziraat Fakültesi Zootekni Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Fulya Toruk’a Üniversitemiz tabağını hediye etti.
Tıklayınız. ...
Üniversitemiz Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerinden Doç.Dr. Erhan GÖÇMEN'in Babası Kamil GÖÇMEN, Tarla Bitkiler...
Üniversitemiz personeli babası için bugün 0 RH (-) negatif iki ünite acil kana ihtiyaç bulunmaktadır. Kan vermek isteyenlerin Tekira AVM önü...
Tıklayınız. ...
21.05.2024 tarih ve 32552 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Üniversitemiz Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Hastanesi bünyesinde bulunan birimlerimiz...
Tıklayınız. ...