Üniversitemiz Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü tarafından “Ulusal Peyzaj Mimarlığı Günü” etkinlikleri çerçevesinde “Peyzaj Mimarlığında Tasarım Süreçleri ve Dinamikleri” konulu bir seminer düzenlendi.
Üniversitemiz Yeşil Mimarlar Topluluğu’nun katkıları ile Fen-Edebiyat Fakültesi Konferans Salonu’nda düzenlenen seminere konuşmacı olarak M Design Firması sahibi Peyzaj Mimarı Dr. Murat Memlük katıldı. Önce verileri iyi anlamak gerektiğini ve üstlendiği tasarımların süreçlerini birer matematik denklemi olarak gördüğünü belirten Memlük, kendisine göre mimarinin iki unsuru olduğunu, bunların da “yapı mimarisi” ve “peyzaj mimarisi” olduğunu belirtti. Yaşadığı tecrübelerden de bahseden Memlük, “2-3 yıl önce yaptığım bir projeyi beğenmediğim oluyor çünkü teknoloji o kadar hızlı ilerliyor ki sürekli yeni malzemeler çıkıyor ve keşke farklı bir malzeme kullansaydım dediğim oluyor” dedi.
Seminerin sonunda Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Aslı Korkut, konuşmacı Dr. Murat Memlük’'e teşekkür belgesi verdi.
Tıklayınız. ...
Üniversitemiz Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerinden Doç.Dr. Erhan GÖÇMEN'in Babası Kamil GÖÇMEN, Tarla Bitkiler...
Üniversitemiz personeli babası için bugün 0 RH (-) negatif iki ünite acil kana ihtiyaç bulunmaktadır. Kan vermek isteyenlerin Tekira AVM önü...
21.05.2024 tarih ve 32552 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Üniversitemiz Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Hastanesi bünyesinde bulunan birimlerimiz...
Tıklayınız. ...
Tıklayınız. ...