Üniversitemiz Fen Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ünver ÇİFTÇİ ve Bilim Uzmanı Fatma ŞENGÜLER ÇİFTÇİ’nin hazırlamış olduğu “Matematik ve Programlama” Sergisi NKÜ Sürekli Eğitim Merkezi’nde ziyaretçilerle buluştu.
Serginin içeriğine ilişkin bilgi veren Prof. Dr. Ünver ÇİFTÇİ, Serginin düzenlenme amacının şehrimizin çocuklarına matematiğin yalnızca sayı ve formüllerden ibaret olmadığını, bu sayı ve formüllerin günlük hayatta nerelerde uygulandığını göstermek olduğunu belirtti.
3D yazıcıyla basılmış birçok eğitim materyalinin de sergilendiği etkinlikte robotlar da tanıtılarak çeşitli interaktif uygulamalar gerçekleştirildi. Sergi kapsamında ziyaretçilere ayrıca kodlama konusunda da bilgiler verildi.
Öğrencilerin yanı sıra öğretmen ve velilerin de ilgisini çeken etkinliğe yoğun bir katılım oldu.
Tıklayınız. ...
Üniversitemiz Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerinden Doç.Dr. Erhan GÖÇMEN'in Babası Kamil GÖÇMEN, Tarla Bitkiler...
Üniversitemiz personeli babası için bugün 0 RH (-) negatif iki ünite acil kana ihtiyaç bulunmaktadır. Kan vermek isteyenlerin Tekira AVM önü...
Tıklayınız. ...
21.05.2024 tarih ve 32552 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Üniversitemiz Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Hastanesi bünyesinde bulunan birimlerimiz...
Tıklayınız. ...