Üniversitemiz Sağlık Yüksekokulu tarafından düzenlenen “Engelliliğe Nörolojik Yaklaşım” konulu konferans, Piramit Salon’da gerçekleştirildi.
Konferansa Rektör Yardımcısı Prof. Dr. M. İhsan Soysal, Tekirdağ Belediyesi Engelliler Koordinasyon Merkezi Sorumlusu Murat Yıldız, Tekirdağ Sakatlar Derneği Başkanı Emine Güvencin Mızrak, öğretim elemanları, öğrenciler ve engelli vatandaşlarımız katıldı.
Konferansta öcelikle, Sağlık Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Recep Alp, “Engelliliğe Nörolojik Yaklaşım” konulu konferans verdi.
“Engelliliğe Nörolojik Yaklaşım” konulu sunum için tıklayınız
Doç. Dr. Recep Alp’in ardından, Tekirdağ Belediyesi Engelliler Koordinasyon Merkezi Sorumlusu Murat Yıldız ve Tekirdağ Sakatlar Derneği Başkanı Emine Güvencin Mızrak, genel olarak toplumda engellerin sorunları ile bu sorunlarla başa çıkmak için yaptıkları çalışmaları anlattılar.
Konferans konuşmalarından sonra, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. M. İhsan Soysal, Tekirdağ Belediyesi Engelliler Koordinasyon Merkezi Sorumlusu Murat Yıldız, Tekirdağ Sakatlar Derneği Başkanı Emine Güvencin Mızrak ve Üniversitemiz Sağlık Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Recep Alp; engellilere destek vermek amacıyla “Mavi Kapak Kampanyası” ile toplanan kapaklardan elde edilen gelirle alınan tekerlekli sandalyeleri, Gözde Yerlikan, İslam Tilki, İbrahim Yıldız, Aykut Garip, Mümin Ağaç, Şenay Güngör ve Alican Korkut’a verdiler.
Tıklayınız. ...
Üniversitemiz Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerinden Doç.Dr. Erhan GÖÇMEN'in Babası Kamil GÖÇMEN, Tarla Bitkiler...
Üniversitemiz personeli babası için bugün 0 RH (-) negatif iki ünite acil kana ihtiyaç bulunmaktadır. Kan vermek isteyenlerin Tekira AVM önü...
21.05.2024 tarih ve 32552 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Üniversitemiz Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Hastanesi bünyesinde bulunan birimlerimiz...
Tıklayınız. ...
Tıklayınız. ...