Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu Acil Yardım ve Afet Yönetimi Bölümü tarafından, Rektörlük personeline yönelik deprem tatbikatı gerçekleştirildi.
Acil Yardım ve Afet Yönetimi Bölüm Başkanı Doç. Dr. Ayşe Handan DÖKMECİ ve bölüm öğrencilerinin organize ettiği tatbikata Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bülent EKER ile çok sayıda akademik ve idari personel katıldı.
Rektörlük Binasında gerçekleştirilen uygulamalı tatbikatta belirlenmiş senaryo gereği, deprem uyarı sesi ile birlikte binada bulunan personel acil çıkış kapılarından hızlı bir şekilde binayı tahliye ederek toplanma alanına gitti. Depremde yara alan bir personel ise acil yardım ekiplerinin müdahalesi ile sedyeyle taşınarak binadan tahliye edildi. Binada başka yaralı olmadığının anlaşılması ve çevre güvenliğinin sağlanmasının ardından tatbikat tamamlandı.
Tatbikat öncesi ve sonrasında Acil Yardım ve Afet Yönetimi Bölüm Başkanı Doç. Dr. Ayşe Handan DÖKMECİ, acil durumların meydana gelmesi halinde uyarı verme, arama, kurtarma, tahliye, haberleşme ve ilk yardım gibi konularda bilgilendirmede bulundu.
Tıklayınız. ...
Üniversitemiz Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerinden Doç.Dr. Erhan GÖÇMEN'in Babası Kamil GÖÇMEN, Tarla Bitkiler...
Üniversitemiz personeli babası için bugün 0 RH (-) negatif iki ünite acil kana ihtiyaç bulunmaktadır. Kan vermek isteyenlerin Tekira AVM önü...
Tıklayınız. ...
21.05.2024 tarih ve 32552 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Üniversitemiz Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Hastanesi bünyesinde bulunan birimlerimiz...
Tıklayınız. ...