Üniversitemiz Peyzaj Birimi tarafından Yerleşke Planına uygun olarak yeşil koridor oluşturmak amacıyla gerçekleştirilen ağaçlandırma çalışmaları düzenlenen tören ile başladı.
Törene Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek, fakülte dekanları, daire başkanları, akademik ile idari personel katıldı. Ağaçlandırma çalışmaları hakkında bilgi alan Rektör Prof. Dr. Osman Şimşek, “İnşallah en yakın zamanda yemyeşil bir kampus oluşturacağız. Hayırlı uğurlu olsun” dedi. Konuşmasının ardından Prof. Dr. Osman Şimşek, törene katılanlar ile birlikte fidan dikti.
Rektörlük Binası yanından başlayarak ve Fen Edebiyat Fakültesi yanından devam eden ağaçlandırma çalışmaları ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından temin edilen 16 farklı türde gelişkin toplam 315 fidan toprakla buluştu.
Dikilen fidanlarla meydana getirilen yeşil alanın daha sonra rekreasyon alanı olarak düzenlenerek, Üniversitenin nefes alanı oluşturulması hedeflendiği bildirildi.
Tıklayınız. ...
Üniversitemiz Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerinden Doç.Dr. Erhan GÖÇMEN'in Babası Kamil GÖÇMEN, Tarla Bitkiler...
Üniversitemiz personeli babası için bugün 0 RH (-) negatif iki ünite acil kana ihtiyaç bulunmaktadır. Kan vermek isteyenlerin Tekira AVM önü...
21.05.2024 tarih ve 32552 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Üniversitemiz Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Hastanesi bünyesinde bulunan birimlerimiz...
Tıklayınız. ...
Tıklayınız. ...