Üniversitemiz ile Deniz Temiz Derneği/TURMEPA işbirliği ile Rektörlük Konferans Salonunda ‘A Plastic Ocean’ Belgeseli gösterimi düzenlendi.
Programa Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Bülent EKER, Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği öğretim üyesi Prof.Dr. Fatih KONUKÇU, TURMEPA Eğitim ve Eğitim Projelerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Fatma Mine GÖKNAR, Koruma Bilimi Koordinatörü ve Çevre Mühendisi Dağhan Mehmet YAZICI, Eğitim ve Eğitim Projeleri Bölümü Yönetmeni ve Su Ürünleri Mühendisi Çağıl TOPARLAK ALKAN, akademik personel ve öğrenciler katıldı.
Programda konuşmalarını gerçekleştiren Prof Dr. Bülent EKER ve Prof. Dr. Fatih KONUKÇU, Plastik ürünlerin çevreye verdiği zarara değinerek, toplum olarak bilinçli tüketici olmamız gerektiğini dile getirdiler.
Fatma Mine GÖKNAR ve Dağhan Mehmet YAZICI ise dünyadaki plastik tüketiminin giderek arttığını, belgeselde de plastik tüketiminin denizlerimize, okyanuslarımıza verdiği zararı ve canlıların bilinçsizce atılan çöplerden ne kadar kötü bir şekilde etkilendiğine değindiler.
Plastic Ocean Faundation’ın plastiğin verdiği zararı geniş kitlelere duyurmak adına dört yılda yirmi farklı noktada hazırladığı “A Plastic Ocean” belgeselinin katılımcılara izletilmesi ile program son buldu.
Tıklayınız. ...
Üniversitemiz Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerinden Doç.Dr. Erhan GÖÇMEN'in Babası Kamil GÖÇMEN, Tarla Bitkiler...
Üniversitemiz personeli babası için bugün 0 RH (-) negatif iki ünite acil kana ihtiyaç bulunmaktadır. Kan vermek isteyenlerin Tekira AVM önü...
Tıklayınız. ...
21.05.2024 tarih ve 32552 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Üniversitemiz Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Hastanesi bünyesinde bulunan birimlerimiz...
Tıklayınız. ...