Üniversitemizde 11. Olağan Geriatri Çalışma Grubu Toplantısı Yapılacak
Türkiye Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Derneği çatısı altında kurulan Geriatri Çalışma Grubu, “11. Olağan Geriatri Çalışma Grubu Toplantısı”nı Namık Kemal Üniversitesi bünyesinde ve desteğiyle, Üniversitemiz Araştırma ve Uygulama Hastanesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı’nın katılımıyla 30 Eylül- 1 Ekim 2011 tarihleri arasında Tekirdağ'da gerçekleştirecektir.
Toplantıda, yaşlıların sağlıklarının korunması, yaşlanma ile görülme sıklığı artan hastalıklarının önlenmesi, tedavisi ve rehabilitasyonunun yanı sıra, yaşlıların yaşam kalitelerinin artırılmasına yönelik araştırma ve eğitim etkinliklerinin yapılması planlanmaktadır.
Her yıl düzenli olarak yapılan toplantılarla, Geriatri alanındaki gelişmeler takip edilip, yaşlı sağlığının korunması, yaşlılardaki hastalıkların tedavisi, yaşlılarda yaşam kalitesinin artırılması gibi ilgili çalışmalarla, ülkemizdeki veriler ortaya çıkarılmaya çalışılmaktadır. Çeşitli sosyal yardım kuruluşları ile biraraya gelerek, halkı bilgilendirme toplantıları düzenlemektedir. Aynı zamanda bu alanla ilgili hekimlere yönelik kurslar düzenleyerek meslek içi eğitime katkıda bulunulmaktadır.
Tıklayınız. ...
Üniversitemiz Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerinden Doç.Dr. Erhan GÖÇMEN'in Babası Kamil GÖÇMEN, Tarla Bitkiler...
Üniversitemiz personeli babası için bugün 0 RH (-) negatif iki ünite acil kana ihtiyaç bulunmaktadır. Kan vermek isteyenlerin Tekira AVM önü...
21.05.2024 tarih ve 32552 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Üniversitemiz Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Hastanesi bünyesinde bulunan birimlerimiz...
Tıklayınız. ...
Tıklayınız. ...