Üniversitemiz TRACTACUS takımı, Wageningen ve Fontys Üniversitelerinin organizasyonu ile Venlo-Hollanda’da gerçekleştirilen FIELDROBOT 2012 yarışmasında önemli bir başarı kazandı.
JOHN DEERE sponsorluğunda Üniversitemiz Ziraat Fakültesi Öğretim Üyeleri Doç. Dr. İlker H. Çelen, Yrd. Doç. Dr. Erdal Kılıç ve Arş. Gör. Eray Önler’den oluşan TRACTACUS takımı ile FIELDROBOT 2012 yarışmasına katıldı ve serbest stilde üçüncü oldu.
10 yıldır Avrupa’da Tarımsal robotların yarıştırıldığı FIELD ROBOT yarışmaları üniversitelerin organizasyonlarıyla gerçekleştirilmektedir. Bu yıl yarışmaya 190 kişi, 20 takım ve 9 ülke katılmıştır. Yarışma hassas tarımın gelecek vizyonunu göstermektedir. Günümüzde hissedilen küçük değişimler yakın bir zamanda tarımın birçok alanında tarımsal robotların kullanılması ile sonuçlanacaktır. Tarımsal robotlar sahada tam otomatik olarak çalışmakta ve bu yarışma bunun gerçek olabileceğini göstermektedir. Dünyada açık alanda gerçekleştirilen tek tarımsal robot yarışmasıdır. Yarışma uluslararası işbirliklerine de kapı açmaktadır.
Üniversitemiz TRACTACUS takımı, FIELDROBOT 2012 yarışmasında kazandıkları başarıyı Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek’i ziyaret ederek paylaştılar. Rektör Prof. Dr. Osman Şimşek de, Üniversitemiz Ziraat Fakültesi öğretim üyelerini bu önemli başarılarından dolayı tebrik etti ve başarılarının devamını diledi.
Tıklayınız. ...
Üniversitemiz Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerinden Doç.Dr. Erhan GÖÇMEN'in Babası Kamil GÖÇMEN, Tarla Bitkiler...
Üniversitemiz personeli babası için bugün 0 RH (-) negatif iki ünite acil kana ihtiyaç bulunmaktadır. Kan vermek isteyenlerin Tekira AVM önü...
21.05.2024 tarih ve 32552 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Üniversitemiz Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Hastanesi bünyesinde bulunan birimlerimiz...
Tıklayınız. ...
Tıklayınız. ...