Ebediyete intikalinin 75. Yıldönümünde, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı ve rahmetle anıyorum.
Mustafa Kemal Atatürk, sadece milletimizin değil, bütün insanlığın sevgisini ve saygısını kazanmış bir liderdir. Barışçı kimliği, dünya gerçeklerini iyi bilmesi ve insani değerlere verdiği önem, onu dünyanın saygın liderlerinden biri yapmıştır.
Milletimiz, Türkiye Cumhuriyeti’ni ilelebet yaşatma ve yeni başarılarla taçlandırma konusunda kararlıdır. Türkiye, ekonomisiyle, demokrasisiyle, ordusuyla; istikrarını koruyan, uluslararası alanda ağırlığını sürekli arttıran güçlü bir ülke olarak yükselmeye devam etmektedir.
Türk Milleti, Atatürk’ün düşüncelerinden, ilke ve inkılâplarından güç alarak ilerlemesini devam ettirmekte ve ülkesini muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarma başarısını göstermektedir. Mustafa Kemal Atatürk’ten devraldığımız bu sorumluluğu gelecek nesillere aktarmak en büyük görevimizdir.
Bu duygu ve düşüncelerle, Yurdumuzun kurtarıcısı, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha minnet, rahmet ve şükranla anarım.
Prof. Dr. Osman ŞİMŞEK
Rektör
Tıklayınız. ...
Üniversitemiz Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerinden Doç.Dr. Erhan GÖÇMEN'in Babası Kamil GÖÇMEN, Tarla Bitkiler...
Üniversitemiz personeli babası için bugün 0 RH (-) negatif iki ünite acil kana ihtiyaç bulunmaktadır. Kan vermek isteyenlerin Tekira AVM önü...
21.05.2024 tarih ve 32552 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Üniversitemiz Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Hastanesi bünyesinde bulunan birimlerimiz...
Tıklayınız. ...
Tıklayınız. ...