Türk Tıp Eğitiminin başladığı 14 Mart 1827 tarihi o günden bu güne “14 Mart Tıp Bayramı” olarak kutlanmaktadır. 14 Mart Türkiye’de tıp alanında çalışanların hizmet sorunlarının tartışıldığı, bilime katkılarının ödüllendirildiği bir anma ve kutlama günü olarak kabul edilmiştir.
Sosyal devletin en önemli özelliklerinden birisi, tüm vatandaşlarına yeterli ve zamanında sağlık hizmeti verebilmesidir. Bu, insan ve insan hayatına verilen önemin bir göstergesidir. İnsan sağlığının korunması, mevcut sağlık sorunlarının giderilmesi tüm insanlığın ve tüm toplumun en önemli hedefidir.
Biz de bu hizmeti Namık Kemal Üniversitesi olarak her geçen gün daha da kaliteli ve eksiksiz bir hale getirmek için elimizden gelen gayreti göstermekte ve bu çalışmaları başarılı bir ekiple birlikte sürdürmekteyiz. Geçen sene Hastanemizde ilk defa yapılan kalp ameliyatları da çabamızın ne kadar yerinde olduğunu ortaya koymaktadır. Üniversitemiz Hastanesinin ilerde yeni binasına kavuşmasıyla da, daha elverişli ve geniş imkanlar ölçüsünde bu hizmetimizi arttıracağız.
Bu duygu ve düşüncelerle, başta doktorlarımız olmak üzere, insan sağlığını ve meslek onurunu her şeyin üstünde tutan tüm sağlık çalışanlarının “14 Mart Tıp Bayramı”nı kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım.
Prof. Dr. Osman ŞİMŞEK
Rektör
Tıklayınız. ...
Üniversitemiz Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerinden Doç.Dr. Erhan GÖÇMEN'in Babası Kamil GÖÇMEN, Tarla Bitkiler...
Üniversitemiz personeli babası için bugün 0 RH (-) negatif iki ünite acil kana ihtiyaç bulunmaktadır. Kan vermek isteyenlerin Tekira AVM önü...
21.05.2024 tarih ve 32552 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Üniversitemiz Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Hastanesi bünyesinde bulunan birimlerimiz...
Tıklayınız. ...
Tıklayınız. ...