Tekirdağ’ın düşman işgalinden kurtuluşu olan 13 Kasım, ulusal dayanışma ve ulusal onurumuzu kurtarma sevincini yaşadığımız, tarihi günlerimizden biridir.
92. Yıldönümünü kutladığımız bugün, üstün bir mücadele ile bu güzel vatanı ve güzel ilimizi bizlere bırakan ve bağımsızlığını kazanabilmek için kıyasıya bir mücadele eden atalarımızı minnet ve şükranla anıyorum.
Türk Milleti, varlığını, büyüklüğünü, özgürlük ve bağımsızlığını kazanmak adına sarsılmaz inancını ve kararlılığını Kurtuluş Savaşı ile bütün dünyaya göstermiştir.
İnanıyorum ki, bu yüksek ruh ve şuura sahip çıktıkça, yüreklerimizdeki vatan sevgisi ve aidiyeti daim oldukça insanlarımız bu topraklar üzerinde ebediyen özgür ve huzurlu yaşayacaktır.
Bu inanç ve düşüncelerle 13 Kasım Tekirdağ’ımızın Kurtuluş Günü’nü kutluyor; birlik ve beraberliğimizin pekişmesini diliyorum.
Prof. Dr. Osman ŞİMŞEK
Rektör
Tıklayınız. ...
Üniversitemiz Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerinden Doç.Dr. Erhan GÖÇMEN'in Babası Kamil GÖÇMEN, Tarla Bitkiler...
Üniversitemiz personeli babası için bugün 0 RH (-) negatif iki ünite acil kana ihtiyaç bulunmaktadır. Kan vermek isteyenlerin Tekira AVM önü...
Tıklayınız. ...
21.05.2024 tarih ve 32552 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Üniversitemiz Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Hastanesi bünyesinde bulunan birimlerimiz...
Tıklayınız. ...