Dünya Sağlık Örgütü, modern hemşireliğin kurucusu ve temsilcisi olan Florance Ninghtingale'in doğumunun 200'üncü yılı olması nedeniyle 2020 yılını ‘Hemşire ve Ebe Yılı’ olarak ilan etti. Dünyayı etkileyen korona virüs salgını nedeniyle sağlıkla ilgili tüm diğer mesleklerle birlikte hemşirelik mesleğinin önemi ve değeri tam da bu yıl çok iyi anlaşılmıştır. Üstlendikleri görev ve sorumluluk anlayışıyla ulvî bir mesleği yerine getiren hemşirelerimiz, topluma hizmeti ilke edinerek büyük fedakârlıklarla görevlerini yerine getirmektedirler. ‘Önce İnsan’ diyerek zor şartlar altında insan sağlığı için verdikleri bu onurlu hizmet, övgüyü ve takdiri fazlasıyla hak etmektedir. İnsan sevgisiyle dolu, şefkatle, sabırla yerine getirilen bu onurlu mesleğin mensubu olan tüm hemşirelerimizin ve tüm sağlık çalışanlarının ‘Hemşireler Günü ve Hemşirelik Haftası’ kutlu olsun.
Prof. Dr. Mümin ŞAHİN
Rektör
Tıklayınız. ...
Üniversitemiz Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerinden Doç.Dr. Erhan GÖÇMEN'in Babası Kamil GÖÇMEN, Tarla Bitkiler...
Üniversitemiz personeli babası için bugün 0 RH (-) negatif iki ünite acil kana ihtiyaç bulunmaktadır. Kan vermek isteyenlerin Tekira AVM önü...
21.05.2024 tarih ve 32552 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Üniversitemiz Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Hastanesi bünyesinde bulunan birimlerimiz...
Tıklayınız. ...
Tıklayınız. ...