25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü, tüm toplumları ilgilendiren kadına yönelik şiddet sorununa karşı uluslararası boyutta dikkat çekmeyi amaçlamaktadır. Bu konuda toplumları ileriye götürecek her görüşe sahip çıkılmalıdır. Ayrıca, kadının bugüne kadar elde ettiği her türlü hakkı ve hukuki kazanımları korunarak toplumdaki yerinin sağlamlaştırılması ve her alanda daha fazla kendini gösterebilmesi için pozitif önceliğinin sürdürülmesi zaruridir. Bu düşüncelerle, tüm toplumların kanayan yarası, kadına yönelik şiddetin son bulması temennisiyle herkesi bu mücadelede yer almaya davet eder; 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nü kutlarım.
Prof. Dr. Mümin ŞAHİN
Rektör
Tıklayınız. ...
Üniversitemiz Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerinden Doç.Dr. Erhan GÖÇMEN'in Babası Kamil GÖÇMEN, Tarla Bitkiler...
Üniversitemiz personeli babası için bugün 0 RH (-) negatif iki ünite acil kana ihtiyaç bulunmaktadır. Kan vermek isteyenlerin Tekira AVM önü...
21.05.2024 tarih ve 32552 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Üniversitemiz Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Hastanesi bünyesinde bulunan birimlerimiz...
Tıklayınız. ...
Tıklayınız. ...