Baharın gelişiyle birlikte umut dolu başlangıçlara simge olan Nevruz, yüzyıllardır Orta Asya’dan Balkanlara uzanan geniş bir coğrafyada bolluk ve bereketi, sevgi ve saygıyı hep birlikte barındıran ve tarihi anlamı itibariyle Türk Milleti için önemli bir günün adıdır. Nevruz, aynı zamanda birliğimizi ve beraberliğimizi perçinleyerek güçlü kılan kültürel zenginliklerimizden biridir. Tüm Türk dünyasında ve yeryüzünün daha başka yerlerinde binlerce yıldır coşkuyla yenilenmenin, huzurun, umudun ve mutluluğun timsali olarak kutlana gelmiştir. Bu niteliğiyle geçmiş ve gelecek arasında önemli bir köprü vazifesi gören Nevruz, insan ve doğanın derin ilişkisini de yansıtmaktadır. Bu duygu ve düşüncelerle tüm milletimizin Bahar Bayramı’nı en içten dileklerimle kutlar, saygılar sunarım.
Prof. Dr. Mümin ŞAHİN
Rektör
Tıklayınız. ...
Üniversitemiz Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerinden Doç.Dr. Erhan GÖÇMEN'in Babası Kamil GÖÇMEN, Tarla Bitkiler...
Üniversitemiz personeli babası için bugün 0 RH (-) negatif iki ünite acil kana ihtiyaç bulunmaktadır. Kan vermek isteyenlerin Tekira AVM önü...
Tıklayınız. ...
21.05.2024 tarih ve 32552 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Üniversitemiz Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Hastanesi bünyesinde bulunan birimlerimiz...
Tıklayınız. ...