19 Mayıs tarihi, Türk milletinin tüm yokluklara rağmen iman, azim ve heyecanla kenetlendiği İstiklal Savaşı’nın ebedi hatırlatıcısı ve beka mücadelesinin vücut bulmuş halidir. Anadolu’da başlatılan bu kurtuluş mücadelesinin ardından var olmanın ve gelişmenin ancak iyi eğitim almış, özgüveni yüksek, kendini sürekli geliştiren gençler vasıtasıyla olacağına inanan Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, “Ey yükselen yeni nesil, gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk; onu yükseltecek ve sürdürecek sizsiniz” sözleriyle gençliğe verdiği önemi ifade etmiştir. Vatanımıza sahip çıkarak, milli ve manevi zenginlikleriyle onu gelecek kuşaklara teslim etmek de bugünün gençlerinin en başta gelen görev ve sorumluluğudur. Bu düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, silah arkadaşları ve tüm Milli Mücadele kahramanlarını rahmet ve minnetle anıyor; Aziz Milletimizin ‘19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum.
Prof. Dr. Mümin ŞAHİN
Rektör
Tıklayınız. ...
Üniversitemiz Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerinden Doç.Dr. Erhan GÖÇMEN'in Babası Kamil GÖÇMEN, Tarla Bitkiler...
Üniversitemiz personeli babası için bugün 0 RH (-) negatif iki ünite acil kana ihtiyaç bulunmaktadır. Kan vermek isteyenlerin Tekira AVM önü...
Tıklayınız. ...
21.05.2024 tarih ve 32552 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Üniversitemiz Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Hastanesi bünyesinde bulunan birimlerimiz...
Tıklayınız. ...