Kurulduğu günden bu yana devletimizi ele geçirip güzel ülkemizi boyunduruk altına almak isteyenler hep var olmuştur. Ancak ‘15 Temmuz’ gecesi açığa çıkan bu kötü niyet, gerçekleştirdiği meşum eylemlerle insanımızın canına kastetmiş; Gazi Meclisimize saldırarak, aslında Milli İradeyi hedef aldığını göstermiştir. ‘15 Temmuz’, kahramanları ile bugün artık Demokrasi ve Milli Birlik Günü olarak tarihimizde dev bir abideye dönüşmüştür. Aziz Milletimiz, o gece Milli İradesine sahip çıkarak bu ülkenin ve bu milletin kararlılığını tüm dünyaya ilan etmiştir. Geleceğimizle oyun oynamak isteyenlere gereken karşılık, meydanlarda tutulan ‘Demokrasi Nöbetleri’ ile de verilmiştir. Bu düşüncelerle, başta ‘15 Temmuz’ şehitlerimiz olmak üzere vatan ve millet yolunda canlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyorum. Hayatına devam etmekte olan gazilerimize de acil şifalar ve sağlıklı günler diliyor, kahraman gazilerimiz ve şehit ailelerimize saygı ve şükranlarımı sunuyorum.
Prof. Dr. Mümin ŞAHİN
Rektör
Tıklayınız. ...
Üniversitemiz Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerinden Doç.Dr. Erhan GÖÇMEN'in Babası Kamil GÖÇMEN, Tarla Bitkiler...
Üniversitemiz personeli babası için bugün 0 RH (-) negatif iki ünite acil kana ihtiyaç bulunmaktadır. Kan vermek isteyenlerin Tekira AVM önü...
21.05.2024 tarih ve 32552 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Üniversitemiz Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Hastanesi bünyesinde bulunan birimlerimiz...
Tıklayınız. ...
Tıklayınız. ...