1990’lı yıllarda Avrupa’nın orta yerinde yaşanan Bosna Savaşı’nın acılarını unutamayız; kayıpları ise tüm insanlığın kaybı ve ayıbıdır. Bugün artık Bosna-Hersek, dünya ile bütünleşmiş bir ülke haline geldiyse de yaşanan acılar hafızalarımıza kazınmıştır. Ancak mazluma sağır kulakları, zalime alkış tutan elleri ile medeniyetin canavar yüzünü sergilediği Srebrenitsa’da komşusunu öldürenlerin yaptıkları bugün dahi görmezden gelinmek istenmektedir. Modern dünya, aynı yaklaşımı maalesef yeryüzünün başka yerlerinde hala sergilemektedir. Dünyanın merhamet eli Türkiye ise her zaman dost ve kardeş ülkeler ile mazlumların yanında olmuştur. Bu duygu ve düşüncelerle Srebrenitsa katliamı kurbanlarını ve Aliya İZZETBEGOVİÇ başta olmak üzere ebediyete intikal etmiş tüm Bosna Savaşı kahramanlarını rahmetle anıyor, hayatlarına sağlıkla devam edenlere de nice güzel günler diliyorum.
Prof. Dr. Mümin ŞAHİN
Rektör
Tıklayınız. ...
Üniversitemiz Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerinden Doç.Dr. Erhan GÖÇMEN'in Babası Kamil GÖÇMEN, Tarla Bitkiler...
Üniversitemiz personeli babası için bugün 0 RH (-) negatif iki ünite acil kana ihtiyaç bulunmaktadır. Kan vermek isteyenlerin Tekira AVM önü...
Tıklayınız. ...
21.05.2024 tarih ve 32552 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Üniversitemiz Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Hastanesi bünyesinde bulunan birimlerimiz...
Tıklayınız. ...