Hür bir millet ve bağımsız bir devlet olarak yaşama azmimizi bütün dünyaya ilan ettiğimiz tarih olan 29 Ekim 1923’ü bir kez daha anmanın heyecanıyla, Cumhuriyetimizin 96. yılını milletçe büyük bir coşku içinde kutluyoruz. Yüce milletimiz, İstiklal Savaşı’nda dünyanın sözde medeni devletleri karşısında durmakla kalmayıp verdiği şanlı mücadele ile tüm mazlum milletlere örnek olmuştur. Bu kutlu mücadele, milli egemenlik için Cumhuriyet’in ilan edilmesiyle taçlanmıştır. Bu vesile ile Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile tüm milli mücadele kahramanlarımızı minnetle yâd ediyor, vatan savunması için görev yapmakta olan Mehmetçiklerimize ve güvenlik güçlerimize selam ediyor, Aziz Milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum.
Prof. Dr. Mümin ŞAHİN
Rektör
Tıklayınız. ...
Üniversitemiz Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerinden Doç.Dr. Erhan GÖÇMEN'in Babası Kamil GÖÇMEN, Tarla Bitkiler...
Üniversitemiz personeli babası için bugün 0 RH (-) negatif iki ünite acil kana ihtiyaç bulunmaktadır. Kan vermek isteyenlerin Tekira AVM önü...
Tıklayınız. ...
21.05.2024 tarih ve 32552 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Üniversitemiz Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Hastanesi bünyesinde bulunan birimlerimiz...
Tıklayınız. ...