Malazgirt Meydan Muharebesi sonucunda kazanılan büyük zaferle binlerce yıl sürecek bir medeniyetin temellerini bu topraklara atan kahraman ecdadımız, Anadolu’yu da ebedi yurdumuz yapmıştır. Nice devletler geldi geçti ama Aziz Milletimiz bu topraklarda hep var oldu. Milletimizin her bir ferdinin istiklaline, istikbaline ve Milli İradesine sahip çıkma hususundaki azim ve kararlılığı ise ilelebet payidar kalacak vatanımız için en büyük güvencemizdir. Dirlik, birlik ve beraberlik ruhu ile her daim destan yazan bu Aziz Millet, Malazgirt Zaferi’nin kazanılmasını sağlayan ve bugün de tüm farklılıklarımıza rağmen birliğimizi muzaffer kılan işte bu ruh sayesinde geleceğe emin adımlarla yürümektedir. İnanç ve kıvanç ile idrak ettiğimiz Malazgirt Haftası vesilesiyle Büyük Komutan Sultan Alparslan ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere kanlarıyla destan, cesaretleriyle tarih yazarak bize bu kutlu vatanı emanet eden aziz şehitlerimizi ve milli mücadele kahramanlarımızı saygı ve rahmetle, gazilerimizi minnetle yâd ediyor; tüm milletimize sağlık, mutluluk ve huzur dolu güçlü yarınlar diliyorum.
Prof. Dr. Mümin ŞAHİN
Rektör
Tıklayınız. ...
Üniversitemiz Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerinden Doç.Dr. Erhan GÖÇMEN'in Babası Kamil GÖÇMEN, Tarla Bitkiler...
Üniversitemiz personeli babası için bugün 0 RH (-) negatif iki ünite acil kana ihtiyaç bulunmaktadır. Kan vermek isteyenlerin Tekira AVM önü...
Tıklayınız. ...
21.05.2024 tarih ve 32552 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Üniversitemiz Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Hastanesi bünyesinde bulunan birimlerimiz...
Tıklayınız. ...