Kurtuluş Savaşı mücadelesinde milletimize önderlik eden ve vatan topraklarını düşmanlardan kurtaran Gazi Mustafa Kemal Atatürk, milletimizin karamsarlığa düştüğü en zor anda sorumluluk üstlenerek bağımsızlığımızın ve Cumhuriyetimizin banisi olmuştur. Kendisini aramızdan ayrılışının 83. yılında bir kez daha saygı ve rahmetle anarken, gösterdiği medeniyet yolunda hızla ilerlemeye devam ediyoruz. Sahip olduğu mücadeleci ruh, Vatanın ve Milli İradenin muhafazasında bizlere güç ve ilham vermektedir. Çünkü onun temel felsefesi, milletimizi birlik ve beraberlik içinde muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma düşüncesidir. Milli İrade bilinci yüksek milletimizin Türkiye Cumhuriyeti’ni ilelebet yaşatmak konusundaki inancı ise tamdır. Bu düşüncelerle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını rahmet ve şükranla, vatan müdafaasının ölümsüz kahramanları olan şehitlerimiz ve gazilerimizi de saygıyla yâd ediyor; hayatına devam etmekte olan gazilerimize ise acil şifalar ve sağlıklı günler diliyorum.
Prof. Dr. Mümin ŞAHİN
Rektör
Tıklayınız. ...
Üniversitemiz Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerinden Doç.Dr. Erhan GÖÇMEN'in Babası Kamil GÖÇMEN, Tarla Bitkiler...
Üniversitemiz personeli babası için bugün 0 RH (-) negatif iki ünite acil kana ihtiyaç bulunmaktadır. Kan vermek isteyenlerin Tekira AVM önü...
Tıklayınız. ...
21.05.2024 tarih ve 32552 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Üniversitemiz Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Hastanesi bünyesinde bulunan birimlerimiz...
Tıklayınız. ...