Bir milletin bekası için neler yapabileceğini Çanakkale’de tüm dünyaya gösteren milletimiz, kahraman Mehmetçiği sayesinde kazandığı bu zaferi, şehitlerinin kanının yerde kalmadığının göstergesi ve gelecek nesiller için bir ibret belgesi olarak her yıl anmaktadır. Tüm kayıp ve acılarına rağmen bir gurur tablosu olan Çanakkale Savaşı ve nihayetinde kazanılan muhteşem zafer, bugün bir ölümsüzlük abidesi olarak karşımızda durmaktadır. Vatan toprağı o tarihte düşmana çiğnetilmedi; bundan sonra da çiğnetilmeyecektir. Bu duygu ve düşüncelerle, Çanakkale Zaferi’nin 106. yılını kutluyor; bugünlere ulaşmamızı sağlayan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm kahraman gazilerimizi ve aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.
Prof. Dr. Mümin ŞAHİN
Rektör
Tıklayınız. ...
Üniversitemiz Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerinden Doç.Dr. Erhan GÖÇMEN'in Babası Kamil GÖÇMEN, Tarla Bitkiler...
Üniversitemiz personeli babası için bugün 0 RH (-) negatif iki ünite acil kana ihtiyaç bulunmaktadır. Kan vermek isteyenlerin Tekira AVM önü...
21.05.2024 tarih ve 32552 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Üniversitemiz Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Hastanesi bünyesinde bulunan birimlerimiz...
Tıklayınız. ...
Tıklayınız. ...