Günümüzde madde bağımlılığı tüm dünyada ortak bir sorun haline gelmiştir. Bireylerin, özellikle de çocuk ve gençlerimizin kötü alışkanlıklardan uzak durması, sağlıklı ve mutlu bir toplum oluşturmak için oldukça önemlidir. Çünkü sağlıksız nesil ve toplumların, hiçbir alanda başarılı olmaları mümkün değildir. Gençlik için gelecek çizen bir Üniversite olarak, onların sağlıkları da ilgi alanımıza girmektedir. Sadece gençlik değil, tüm insanlar için sağlık önemli bir nimettir. Bunu, pandemi koşullarında insanlık olarak çok daha iyi hissediyoruz zaten. Sağlıklı ve huzurlu bir hayat sürmek için sigara dâhil, bağımlılık yapıcı tüm zararlı maddelerden uzak durulmalıdır. Hatta internet ve oyun bağımlılığı da günümüzün önlem alınması gereken tehlikeleri arasında yerini almıştır. Bu düşüncelerle, Aziz Milletimize her türlü bağımlılıktan uzak, sağlıklı günler ve güzel yarınlar dilerim.
Prof. Dr. Mümin ŞAHİN
Rektör
Tıklayınız. ...
Üniversitemiz Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerinden Doç.Dr. Erhan GÖÇMEN'in Babası Kamil GÖÇMEN, Tarla Bitkiler...
Üniversitemiz personeli babası için bugün 0 RH (-) negatif iki ünite acil kana ihtiyaç bulunmaktadır. Kan vermek isteyenlerin Tekira AVM önü...
21.05.2024 tarih ve 32552 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Üniversitemiz Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Hastanesi bünyesinde bulunan birimlerimiz...
Tıklayınız. ...
Tıklayınız. ...