Trafikte dikkatsizlik veya dalgınlığa yer yoktur. Hatalar ve dalgınlıklar insanların sağlığına hatta hayatına mâl olabilmektedir. Trafik kazalarının önlenmesi için trafik kurallarına uyulması gerekir ve sorumlu bireyler olarak hepimize önemli görevler düşmektedir. Çünkü trafik kurallarına uymak bir vatandaşlık görevidir ve birbirimize olan sevgi ve saygının en önemli göstergesidir. Çocuklarımıza trafik ve ilkyardımla ilgili bilgiler daha küçük yaşta aşılanmalıdır. Geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımıza trafik ve ilk yardım eğitimi vermek suretiyle kurallara uyma alışkanlığını kazandırmak, gelecekte trafik kurallarını özümsemiş, bilinçli bireylerden oluşan bir trafik ortamını oluşturmanın gereğidir. Trafik kazalarının, kurallara uyulduğu takdirde önlenebilir olduğunu ve doğru ilk yardım uygulamaları ile hayat kurtarıldığı unutulmamalıdır. Ülkemizde trafik ve ilk yardım bilincinin sağlanması, bu kültürün oluşturulması ve trafik sorunlarına çözüm getirmek amacıyla ‘Trafik ve İlk Yardım Haftası’ kutlanmaktadır. Trafik kurallarına harfiyen uyulması gerektiğini bir kez daha vurgularken, tüm sürücülerimize ve vatandaşlarımıza kazasız bir yaşam temenni ediyorum. Bu vesileyle başta trafik görevlilerimiz ve ilk yardım çalışanlarımız olmak üzere, tüm sürücülerimizin ve vatandaşlarımızın Trafik ve İlk Yardım Haftası’nı kutluyorum.
Prof. Dr. Mümin ŞAHİN
Rektör
Tıklayınız. ...
Üniversitemiz Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerinden Doç.Dr. Erhan GÖÇMEN'in Babası Kamil GÖÇMEN, Tarla Bitkiler...
Üniversitemiz personeli babası için bugün 0 RH (-) negatif iki ünite acil kana ihtiyaç bulunmaktadır. Kan vermek isteyenlerin Tekira AVM önü...
21.05.2024 tarih ve 32552 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Üniversitemiz Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Hastanesi bünyesinde bulunan birimlerimiz...
Tıklayınız. ...
Tıklayınız. ...