Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (S.A.V.) dünyaya gelişinin kutlu yıl dönümü olan Mevlid Kandili, Âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimizin dünyamızı teşriflendirdiği mübarek bir gecedir. Tüm güzel özelliklerin, davranışların ve düşüncelerin kendisinde vücut bulduğu Hz. Muhammed (S.A.V.), insanlığa sorumluluk ve görevlerini hatırlatan son peygamber olmuştur. O bize Rabbimiz tarafından gönderilen bir rehberdir ve bize düşen vazife, Kuran-ı Kerim’de işaret edilen yüce değerleri ve güzel ahlakı bizzat yaşayarak aktardığı mesajını anlamak ve hayatımıza uygulamaktır. Peygamber Efendimizi doğru tanıyıp, doğru anlamak ise öncelikle onun insanî ve ahlâkî değerler ile hayata bakışını kavramaktan geçer. Mevcudiyetimizin gaye ve hikmetini ancak bu sayede kavrayabiliriz. Gönüllerin huzur bulduğu, duaların ve ibadetlerin kabul edildiği bu mübarek gecenin anlamına ve önemine vakıf olabilmek temennisi ile başta ülkemiz ve milletimiz olmak üzere tüm Türk ve İslam âleminin Mevlid Kandili’ni tebrik eder, hayırlar getirmesini dilerim.
Prof. Dr. Mümin ŞAHİN
Rektör
Tıklayınız. ...
Üniversitemiz Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerinden Doç.Dr. Erhan GÖÇMEN'in Babası Kamil GÖÇMEN, Tarla Bitkiler...
Üniversitemiz personeli babası için bugün 0 RH (-) negatif iki ünite acil kana ihtiyaç bulunmaktadır. Kan vermek isteyenlerin Tekira AVM önü...
Tıklayınız. ...
21.05.2024 tarih ve 32552 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Üniversitemiz Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Hastanesi bünyesinde bulunan birimlerimiz...
Tıklayınız. ...