Mevlid Kandili, tüm güzel özelliklerin, davranışların ve düşüncelerin kendisinde vücut bulduğu Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (S.A.V.) dünyaya gelişinin kutlu yıl dönümüdür. Âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz, bu mübarek gecede dünyamızı teşriflendirerek insanlığa sorumluluk ve görevlerini hatırlatan son peygamber olmuştur. O bize Rabbimiz tarafından gönderilen bir rehberdir ve bize düşen görev, kutlu değerleri bizzat yaşayarak gösteren Peygamberimizin mesajını anlamak ve yaşamaktır. Onu doğru tanıyıp doğru anlamak ise öncelikle yaratılışın gaye ve hikmetini, insanî ve ahlâkî değerleri ve onun hayata bakışını kavramaktan geçer. Gönüllerin huzur bulduğu, duaların ve ibadetlerin kabul edildiği bu mübarek gecenin anlamına ve önemine vakıf olabilmek temennisi ile başta ülkemiz ve milletimiz olmak üzere tüm Türk ve İslam âleminin Mevlid Kandili’ni tebrik eder, hayırlar getirmesini temenni ederim.
Prof. Dr. Mümin ŞAHİN
Rektör
Tıklayınız. ...
Üniversitemiz Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerinden Doç.Dr. Erhan GÖÇMEN'in Babası Kamil GÖÇMEN, Tarla Bitkiler...
Üniversitemiz personeli babası için bugün 0 RH (-) negatif iki ünite acil kana ihtiyaç bulunmaktadır. Kan vermek isteyenlerin Tekira AVM önü...
Tıklayınız. ...
21.05.2024 tarih ve 32552 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Üniversitemiz Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Hastanesi bünyesinde bulunan birimlerimiz...
Tıklayınız. ...