Ecdadımız, 1000 yıl önce Anadolu kapılarını açarak bu toprakları bizlere yurt etti ve kadim medeniyetimizi hâkim kıldı. Nice devletler geldi geçti ama bu yüce millet, bu topraklarda hep var oldu. Vatan, üzerinde yaşadığımız toprak olduğu kadar, kalplerimizde yaşattığımız yerdir. Bugün dünyanın dört bir yanına yayılmış Türklerin anavatanı Anadolu topraklarıdır; Türkiye’dir. Dirlik, birlik, beraberlik ve kardeşlik ruhu ile her daim destan yazan bu Aziz Millet, işte bu ruh sayesinde geleceğe emin adımlarla yürümektedir. İnanç ve kıvanç ile idrak ettiğimiz Malazgirt Haftası vesilesiyle kanlarıyla destan, cesaretleriyle tarih yazarak bize bu kutlu vatanı emanet eden aziz şehitlerimizi saygı ve rahmetle, gazilerimizi minnetle yâd ediyorum. Tüm milletimizin Malazgirt Haftasını kutlar; sağlık, mutluluk ve huzur dolu bir gelecek dilerim.
Prof. Dr. Mümin ŞAHİN
Rektör
Tıklayınız. ...
Üniversitemiz Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerinden Doç.Dr. Erhan GÖÇMEN'in Babası Kamil GÖÇMEN, Tarla Bitkiler...
Üniversitemiz personeli babası için bugün 0 RH (-) negatif iki ünite acil kana ihtiyaç bulunmaktadır. Kan vermek isteyenlerin Tekira AVM önü...
21.05.2024 tarih ve 32552 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Üniversitemiz Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Hastanesi bünyesinde bulunan birimlerimiz...
Tıklayınız. ...
Tıklayınız. ...