Afetlerde, savaşta ve barışta ihtiyaç sahipleri ve korunmasızlara yardım sağlayan Türk Kızılayı, 1868 yılında kurulduğunda dünyadaki ilk Kızılay teşkilatı olmuştur. Türk Kızılayı, her zaman mazlumların yanında yer almıştır. Dünyanın neresinde bir insan acısı varsa onu dindirmek için çaba gösteren Kızılay, insan onurunun korunması adına din, dil, ırk ayrımı yapmaksızın insancıl çalışmalar yürütmektedir. Toplumda yardımlaşmayı geliştirmek adına örnek faaliyetlerde bulunan Kızılay, ülkemizde güvenli kan teminini gerçekleştirme görevini de üstlenmiştir. Yeryüzünün neresinde olursa olsun Kızılay’ın tüm mensupları ile gönüllü elçilerinin zor koşullarda gerçekleştirdikleri ve manevi değeri de çok yüksek olan bu mücadelelerini takdirle karşılıyoruz. Çünkü onlar vicdanların ve merhametin temsilcileridirler. Bu uğurda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralı olanlara şifalar ve Aziz Milletimize sağlıklı günler temenni ederim. Türk Kızılayı’nın faaliyetleri hususunda başta geleceğin büyükleri olmak üzere tüm toplumu bilinçlendirmek için her yıl çeşitli etkinliklerle gerçekleştirilen Kızılay Haftası’nın ülkemize ve dünyaya kutlu olmasını dilerim.
Prof. Dr. Mümin ŞAHİN
Rektör
Tıklayınız. ...
Üniversitemiz Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerinden Doç.Dr. Erhan GÖÇMEN'in Babası Kamil GÖÇMEN, Tarla Bitkiler...
Üniversitemiz personeli babası için bugün 0 RH (-) negatif iki ünite acil kana ihtiyaç bulunmaktadır. Kan vermek isteyenlerin Tekira AVM önü...
21.05.2024 tarih ve 32552 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Üniversitemiz Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Hastanesi bünyesinde bulunan birimlerimiz...
Tıklayınız. ...
Tıklayınız. ...