Her yaşta görülebilen kanser hastalığı, günümüzde sosyal ve ekonomik yönleri de dâhil olmak üzere dünya çapında en önemli sağlık sorunlarından biridir. Kanseri yenmek için erken teşhis çok önemlidir. Toplumumuzun kanser ve kanserden korunma konusunda farkındalığını artırmak için kutlanan ‘Kanser Haftası’nda herkes kanserle mücadele için harekete geçmeye ve kansere yakalananlara karşı duyarlı davranmaya davet edilmektedir. Çünkü kansere yakalanan insanları etkileyen en büyük sorun umutsuzluk ve dışlanmışlıktır. Tütün, alkol, obezite ve hareketsizlik gibi zararlı alışkanlıklardan da uzak durarak, kansere yakalanma riskini azaltabilir ve sağlığımızı koruyabiliriz. Bu düşüncelerle Kanser Haftası’nda tüm kanser hastalarına acil şifalar, umut, sabır ve gayret temenni ediyorum.
Prof. Dr. Mümin ŞAHİN
Rektör
Tıklayınız. ...
Üniversitemiz Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerinden Doç.Dr. Erhan GÖÇMEN'in Babası Kamil GÖÇMEN, Tarla Bitkiler...
Üniversitemiz personeli babası için bugün 0 RH (-) negatif iki ünite acil kana ihtiyaç bulunmaktadır. Kan vermek isteyenlerin Tekira AVM önü...
Tıklayınız. ...
21.05.2024 tarih ve 32552 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Üniversitemiz Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Hastanesi bünyesinde bulunan birimlerimiz...
Tıklayınız. ...