Mübarek üç aylar içerisinde yer aldığımız şu günlerde bir kandil gecesini daha idrak edeceğiz. Berat Kandili Allah’ın rahmet ve bağışlamasının bol olduğu bir gecedir. Kurtuluş, af ve arınma gibi kavramları bize hatırlatan Berat Kandili, hayra giden yolları arama gecesi olması dolayısıyla, yapmış olduğumuz yanlışlardan dönmek ve bağışlanma dilemek için bir fırsattır. Bu gecede edilen tövbe ve dualar kendini bilme ve bulmanın, gönlü arındırmanın en güzel yoludur. Varlığı ebedi olan, merhamet sahibi ve adaletli Yüce Allah kendisine dua edenleri geri çevirmez; edilen dualar, tövbeler bu gece kabul olur. Berat Kandili ayrıca gerçekleştirdiği manevi birlik sayesinde kırılan gönüllerin onarılmasına, insanlar arasındaki dargınlık ve küskünlükleri gidererek dostluk ve kardeşlik duygularının pekiştirilmesine vesile olur. Bu Mübarek Gecede dualarınızın kabul ve makbul olması dileklerimle, Berat Kandili’nin dünyayı sağlık, barış ve huzura kavuşturmasını temenni eder; Aziz Milletimizin, tüm Türk ve İslam Âlemi’nin Berat Kandili’ni tebrik ederim.
Prof. Dr. Mümin ŞAHİN
Rektör
Tıklayınız. ...
Üniversitemiz Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerinden Doç.Dr. Erhan GÖÇMEN'in Babası Kamil GÖÇMEN, Tarla Bitkiler...
Üniversitemiz personeli babası için bugün 0 RH (-) negatif iki ünite acil kana ihtiyaç bulunmaktadır. Kan vermek isteyenlerin Tekira AVM önü...
21.05.2024 tarih ve 32552 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Üniversitemiz Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Hastanesi bünyesinde bulunan birimlerimiz...
Tıklayınız. ...
Tıklayınız. ...