İnsanlığın iyiliği ve vicdanların sağlığı, toplumların ortak manevi değerlerinin ön plana alınmasıyla anlamına kavuşur. Kurtuluş, af ve arınma gibi kavramları bizlere hatırlatan Berat Kandili de hayra giden yolları arama gecesi olması dolayısıyla, yapmış olduğumuz yanlışlardan dönmek ve bağışlanma dilemek için bir fırsattır. Bu gece, kırılan gönüllerin onarılmasına, insanlar arasındaki dargınlık ve küskünlükleri gidererek barış, dostluk ve kardeşlik duygularının pekiştirilmesine vesile olur. Bu gecede tövbe, kendini bilme ve bulmanın, gönlü arındırmanın en güzel yoludur.
Bu duygu ve düşüncelerle, Berat Kandili’nin birlik ve beraberliğimize vesile olmasını, İslam coğrafyası başta olmak üzere dünyayı barış ve huzura kavuşturmasını temenni eder; tüm Türk Milleti ve İslam Âlemi’nin Berat Kandili’ni tebrik ederim.
Prof. Dr. Mümin ŞAHİN
Rektör
Tıklayınız. ...
Üniversitemiz Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerinden Doç.Dr. Erhan GÖÇMEN'in Babası Kamil GÖÇMEN, Tarla Bitkiler...
Üniversitemiz personeli babası için bugün 0 RH (-) negatif iki ünite acil kana ihtiyaç bulunmaktadır. Kan vermek isteyenlerin Tekira AVM önü...
21.05.2024 tarih ve 32552 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Üniversitemiz Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Hastanesi bünyesinde bulunan birimlerimiz...
Tıklayınız. ...
Tıklayınız. ...