Nisan ayının Birleşmiş Milletler tarafından bütün dünyada Otizm Farkındalık Ayı, 2 Nisan tarihinin ise ‘Otizm Farkındalık Günü’ olarak değerlendirilmesi, otizmli bireylerin toplumumuzun bir parçası olduğunu bize bir kez daha hatırlatmaktadır. Toplumsal hayata dâhil olma hususunda otizmli bireyler yatkınlık gösterirlerken, onları toplum dışına iterek ötekileştirmemeliyiz. Bu zaten vicdanlara sığmaz. Onların günlük hayata katılmalarını sağladıkça, toplumlar da zenginleşmektedir. Özellikle bu konuda farkındalık yaratmak çok önemlidir. Engelsiz bir toplumsal hayat inşasında Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi de kurumsal sorumluluklarını gerek ödüllü kampüsü, gerekse yıl içinde gerçekleştirdiği farkındalık faaliyetleriyle hissettirmektedir. Toplumumuzda ve tüm dünyada istenen bilinç ve farkındalığı yaratması ümidiyle, herkesin Otizm Farkındalık Günü’nü kutlar; sağlık ve mutluluk dolu yarınlar dilerim.
Prof. Dr. Mümin ŞAHİN
Rektör
Tıklayınız. ...
Üniversitemiz Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerinden Doç.Dr. Erhan GÖÇMEN'in Babası Kamil GÖÇMEN, Tarla Bitkiler...
Üniversitemiz personeli babası için bugün 0 RH (-) negatif iki ünite acil kana ihtiyaç bulunmaktadır. Kan vermek isteyenlerin Tekira AVM önü...
Tıklayınız. ...
21.05.2024 tarih ve 32552 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Üniversitemiz Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Hastanesi bünyesinde bulunan birimlerimiz...
Tıklayınız. ...