Özel bireyler, günlük hayata dâhil olabildikçe toplumlar da zenginleşmektedir. Olumlu bir yaklaşım ile toplumdaki mevcudiyetlerini kendimizden ayrı görmemek, onları kazanmamıza vesile olur. Özellikle toplumsal hayata kazandırma hususunda yatkınlık gösterirlerken, onları toplum dışına itmek akıl dışı olduğu kadar, vicdanları da sızlatır. Bu noktada farkındalık yaratmak çok önemlidir. Nisan ayının Birleşmiş Milletler tarafından bütün dünyada Otizm Farkındalık Ayı, 2 Nisan tarihinin ise Otizm Farkındalık Günü olarak değerlendirilmesi de otizmli bireylerin toplumun bir parçası olduğunu bir kez daha hatırlatmaktadır. Engelsiz bir toplumsal hayat inşasında Üniversitemiz de kurumsal sorumluluklarını gerek altyapı ve tesisleşmesiyle, gerekse yıl içinde gerçekleştirdiği farkındalık faaliyetleriyle hissettirmektedir. Toplumumuzda ve tüm dünyada istenen bilinç ve farkındalığı yaratması ümidiyle herkesin Otizm Farkındalık Günü’nü kutlar; “Evinde Kal” çağrılarına kulak vererek ulaşacağımız sağlık ve mutluluk dolu yarınlar dilerim.
Prof. Dr. Mümin ŞAHİN
Rektör
Tıklayınız. ...
Üniversitemiz Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerinden Doç.Dr. Erhan GÖÇMEN'in Babası Kamil GÖÇMEN, Tarla Bitkiler...
Üniversitemiz personeli babası için bugün 0 RH (-) negatif iki ünite acil kana ihtiyaç bulunmaktadır. Kan vermek isteyenlerin Tekira AVM önü...
21.05.2024 tarih ve 32552 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Üniversitemiz Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Hastanesi bünyesinde bulunan birimlerimiz...
Tıklayınız. ...
Tıklayınız. ...