29 Ocak, Batı Trakya Türkleri için toprakları üzerinde yaşadıkları asimilasyona, vatandaşlık haklarının sınırlandırılmasına, azınlık haklarını alamamalarına ve kimliksizleştirilmek istenmelerine karşı gösterdikleri onurlu duruşun yıl dönümüdür. 29 Ocak 1988’de Batı Trakya Türklerini sokağa döken uygulamalara karşı soydaşlarımız o gün, demokratik ve barışçı tepkilerini dile getirdiler. Buna karşılık saldırılara maruz kaldılar. Batı Trakya Türkleri, kendilerini yok saymaya yönelik karar ve uygulamalara karşı canları pahasına göstermiş oldukları mücadelenin o tarihi gününü, “Milli Direniş ve Dayanışma Günü” olarak adlandırmakta ve anmaktadırlar. Batı Trakya Türkleri bizler için bir azınlık değil, Aziz Milletimizin ayrılmaz parçasıdır. Türkiye Cumhuriyeti de dünyanın neresinde olursa olsun tüm soydaşlarımızın ve mazlumların haklarının takipçisi olmaya devam edecektir. Batı Trakya Türklüğünün haklı davasının sembol ismi Dr. Sadık Ahmet'i ve bütün şehitlerimizi rahmetle anıyor, Batı Trakyalı soydaşlarımızın “29 Ocak Milli Direniş ve Dayanışma Günü”nü kutluyorum.
Prof. Dr. Mümin ŞAHİN
Rektör
Tıklayınız. ...
Üniversitemiz Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerinden Doç.Dr. Erhan GÖÇMEN'in Babası Kamil GÖÇMEN, Tarla Bitkiler...
Üniversitemiz personeli babası için bugün 0 RH (-) negatif iki ünite acil kana ihtiyaç bulunmaktadır. Kan vermek isteyenlerin Tekira AVM önü...
Tıklayınız. ...
21.05.2024 tarih ve 32552 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Üniversitemiz Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Hastanesi bünyesinde bulunan birimlerimiz...
Tıklayınız. ...