Hayvan sağlığı ve refahı, dolayısıyla gıda güvenliği alanlarında özveri ile çalışan Veteriner Hekimler, bu kapsamda halk sağlığının korunması için de çok önemli faaliyetlerde bulunmaktadırlar. Yeryüzünde beraber yaşadığımız hayvan dostlarımızın yaşamına katkı veren bu değerli tıp insanları, hayvan sağlığının korunması kadar hayvanlardan insanlara bulaşan hastalıkların önlenmesi ve tedavisi noktasında da hayati faaliyetlerde bulunmaktadırlar. Tüm diğer sağlık çalışanları gibi Covid-19 sürecinde de hayatımıza değerli katkılarını hissettiğimiz; sevgi, merhamet ve şefkatle görevini yerine getiren tüm Veterinerlerin ‘Dünya Veteriner Hekimler Günü’nü kutlar; sağlık ve başarılar dilerim.
Prof. Dr. Mümin ŞAHİN
Rektör
Tıklayınız. ...
Üniversitemiz Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerinden Doç.Dr. Erhan GÖÇMEN'in Babası Kamil GÖÇMEN, Tarla Bitkiler...
Üniversitemiz personeli babası için bugün 0 RH (-) negatif iki ünite acil kana ihtiyaç bulunmaktadır. Kan vermek isteyenlerin Tekira AVM önü...
Tıklayınız. ...
21.05.2024 tarih ve 32552 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Üniversitemiz Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Hastanesi bünyesinde bulunan birimlerimiz...
Tıklayınız. ...