Gönüllü faaliyetleri hepimize ‘Daha İnsanlık Ölmemiş’ dedirten, vicdan ve merhamet duygusuyla içimizi ısıtan çalışmalardır. Karşılık beklemeden yapılan ve toplumsal iyiliğe yönelik gerçekleşen bu çalışmalarda yer alan gönüllüler, dünyanın neresinde olursa olsun yardıma koşan fedakâr yüreklerdir. Ancak bu vicdan vazifesi için illa uzaklara gitmek gerekmez. Muhtaçlara maddi ve manevi yardım eli uzatmak kadar, kan bağışında bulunmak ve sokak hayvanları için kapı önüne bir kap su koymak da gönüllü faaliyetlerdir. Depremde ya da doğal bir afette imdada koşan Hızır’dır gönüllüler. Ancak, takdir edilesi bu güzel davranışı bizler de gerçekleştirerek toplumsal iyiliğe katkıda bulunabiliriz. Adı üstünde, bir ‘gönül’ işi olan gönüllülük, ister bir Sivil Toplum Kuruluşu faaliyetinde olsun, isterse bireysel gerçekleşsin, insanlık için yapılan güzel bir harekettir. Bu duygu ve düşüncelerle, Sivil Toplum Kuruluşları faaliyetlerinde yer alan tüm gönüllülerin ve yeryüzünde en çok gönüllü girişimi bulunan, dünyanın merhamet eli güzel ülkemizin ve Aziz Milletimizin ‘05 Aralık Dünya Gönüllüler Günü’nü kutlarım.
Prof. Dr. Mümin ŞAHİN
Rektör
Tıklayınız. ...
Üniversitemiz Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerinden Doç.Dr. Erhan GÖÇMEN'in Babası Kamil GÖÇMEN, Tarla Bitkiler...
Üniversitemiz personeli babası için bugün 0 RH (-) negatif iki ünite acil kana ihtiyaç bulunmaktadır. Kan vermek isteyenlerin Tekira AVM önü...
Tıklayınız. ...
21.05.2024 tarih ve 32552 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Üniversitemiz Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Hastanesi bünyesinde bulunan birimlerimiz...
Tıklayınız. ...