‘Engelsiz Üniversite’ ödüllü bir yükseköğretim kurumu olarak, özel bireylerin topluma dâhil olabilme çabalarını takdirle karşılıyoruz. Bu noktada farkındalık yaratmanın çok önemli olduğu inancındayız. Çünkü asıl engel düşüncelerdedir ve toplumsal hayatta fiziksel engellerden çok daha kısıtlayıcı rol oynamaktadır. Bir toplum kesimi olarak engellileri dışlamak ve ötekileştirmek ise vicdanları sızlattığı kadar, akıl dışıdır da. Tüm engelli kardeşlerimize ve ailelerine sağlık ve mutluluklar dileklerimle, 03 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutluyor, farkındalığı ve toplumsal duyarlılığı artırmasını temenni ediyorum.
Prof. Dr. Mümin ŞAHİN
Rektör
Tıklayınız. ...
Üniversitemiz Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerinden Doç.Dr. Erhan GÖÇMEN'in Babası Kamil GÖÇMEN, Tarla Bitkiler...
Üniversitemiz personeli babası için bugün 0 RH (-) negatif iki ünite acil kana ihtiyaç bulunmaktadır. Kan vermek isteyenlerin Tekira AVM önü...
Tıklayınız. ...
21.05.2024 tarih ve 32552 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Üniversitemiz Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Hastanesi bünyesinde bulunan birimlerimiz...
Tıklayınız. ...