Düşüncelerdeki engelin, fiziksel engellerden çok daha kısıtlayıcı rol oynadığını gördüğümüz günümüzün toplumsal hayatında, özel bireylerin topluma dâhil olabilme çabaları takdire değerdir. Bir toplum kesimi olarak engellileri dışlamak ve ötekileştirmek akıl dışı olduğu kadar, vicdanları da sızlatmaktadır. ‘Engelsiz Üniversite’ ödüllü bir yükseköğretim kurumu olarak, bu noktada farkındalık yaratmanın çok önemli olduğu inancındayız. Bu düşüncelerle, 03 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün toplumsal duyarlılığı ve farkındalığı artırmasını temenni ediyor, tüm engelli kardeşlerimize ve ailelerine sağlık ve mutluluklar diliyor, selamlarımı sunuyorum.
Prof. Dr. Mümin ŞAHİN
Rektör
Tıklayınız. ...
Üniversitemiz Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerinden Doç.Dr. Erhan GÖÇMEN'in Babası Kamil GÖÇMEN, Tarla Bitkiler...
Üniversitemiz personeli babası için bugün 0 RH (-) negatif iki ünite acil kana ihtiyaç bulunmaktadır. Kan vermek isteyenlerin Tekira AVM önü...
Tıklayınız. ...
21.05.2024 tarih ve 32552 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Üniversitemiz Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Hastanesi bünyesinde bulunan birimlerimiz...
Tıklayınız. ...