Dünyada büyük değişim ve dönüşümlerin yaşandığı, pandemiye karşı küresel bir mücadelenin gerçekleştiği zorlu bir yılı geride bırakıyoruz. Hayatın her alanında olduğu gibi, bu süreçte eğitim-öğretim faaliyetlerini de etkileyen bir durumu hep birlikte yaşamaktayız. Sırf bu yüzden evlerimize kapanmak zorunda kaldık ve uzaktan öğretim faaliyetlerini devreye soktuk. Ufkunu dünya üniversitesi olma yolunda genişleten Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi de uzaktan eğitimdeki başarılı uygulamaları ile öncü rolü üstlenerek diğer kurumlara örnek teşkil etmiş; sınırlar ötesine ulaşan faaliyetleri ile öğrencileri ve ailelerinin takdirini kazanmıştır. Üniversitemiz, 2020 yılında olduğu gibi 2021 yılında da ülkesine, bölgesine ve şehrine hizmet etmeye; atılımlarını sürdürerek eğitim-öğretimde adından söz ettirmeye devam edecektir. Başta, bu uğurda özveriyle çalışan personelimiz ve geleceğe umutla bakmamıza vesile olan sevgili öğrencilerimiz olmak üzere, tüm milletimizin yeni yılını en içten dileklerimle kutlarken; yeni yılın tüm insanlara sağlık getirmesini, insanlığa güzel ahlakı yaşatarak kalplerde mutluluğu daim kılmasını dilerim.
Prof. Dr. Mümin ŞAHİN
Rektör
Tıklayınız. ...
Üniversitemiz Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerinden Doç.Dr. Erhan GÖÇMEN'in Babası Kamil GÖÇMEN, Tarla Bitkiler...
Üniversitemiz personeli babası için bugün 0 RH (-) negatif iki ünite acil kana ihtiyaç bulunmaktadır. Kan vermek isteyenlerin Tekira AVM önü...
Tıklayınız. ...
21.05.2024 tarih ve 32552 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Üniversitemiz Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Hastanesi bünyesinde bulunan birimlerimiz...
Tıklayınız. ...