Tekirdağ Belediye Başkanlığı ve Doğa Haraketleri Araştırma Derneği ( DOHAD) tarafından Üniversitemiz Kampüsü içinde kurulan Deprem Öncü İşaretleri İzleme İstasyonu, bugün itibariyle veri toplamaya başlamıştır.
Bu istasyon sayesinde elektrostatik alan, manyetik alan değişimleri, yer akımları ile diğer jeofizik değişkenler ölçülmekte, elde edilen veriler ana bilgisayara aktarılmaktadır.
Söz konusu bu proje, Tekirdağ Belediye Başkanlığı, İstanbul Teknik Üniversitesi ve DOHAD tarafından yürütülmektedir.
Açılış Programında konuşma yapan Tekirdağ Belediye Başkanı Op. Dr. Adem Dalgıç, Bu Projeye Destek veren ve açılışa katılan herkese teşekkürlerini iletti ve Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek’e Projeye vermiş olduğu destekten ötürü bir plaket verdi.
Açılış Programı Üniversitemiz Piramit salonunda Doğa Haraketleri Araştırma Derneği Başkanı Fuat Agalday’ın Proje hakkında bilgiler vermesiyle son buldu.
Açılış Programına, Tekirdağ Belediye Başkanı Op. Dr. Adem Dalgıç, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek Tekirdağ Belediye Başkan Yardımcısı Sinan Çetiz, İtfaiye Müdürü Erkan Durgut, İstanbul Üniversitesinden Yrd. Doç. Dr. Oğuz Gündoğdu, Doğa Haraketleri Araştırma Derneği Başkanı Fuat Agalday yer aldı.
Tıklayınız. ...
Üniversitemiz Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerinden Doç.Dr. Erhan GÖÇMEN'in Babası Kamil GÖÇMEN, Tarla Bitkiler...
Üniversitemiz personeli babası için bugün 0 RH (-) negatif iki ünite acil kana ihtiyaç bulunmaktadır. Kan vermek isteyenlerin Tekira AVM önü...
Tıklayınız. ...
21.05.2024 tarih ve 32552 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Üniversitemiz Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Hastanesi bünyesinde bulunan birimlerimiz...
Tıklayınız. ...